Zewnętrzna karta dźwiękowa

opieka informatyczna rozwiązania erp

Załóżmy, że mamy komputer, któremu skończyła się już gwarancja, a doszło do awarii wbudowanej karty dźwiękowej. To spory problem, bo bez niej nie mamy możliwości słuchania muzyki, odtwarzania filmów z dźwiękiem i cieszenia się grami w pełnym zakresie.

Czasami za tanie pieniądze kupić można używany komputer bez niektórych podzespołów – często właśnie bez karty audio. Co można zrobić w takiej sytuacji? Jeśli pecet posiada porty USB rozwiązaniem okaże się zewnętrzna karta dźwiękowa bazująca na tym uniwersalnym złączu.

Ma formę niewielkiego urządzenia z wyjściem słuchawkowym (głośnikowym) i wejściem mikrofonowym. Po podłączeniu przez port USB znów możemy cieszyć się muzyką odtwarzaną z dysku jak i w internecie, możemy także rozmawiać ze znajomymi na Skype.

Karta spełnia dokładnie takie samo zadanie jak ta ukryta pod obudową, ale mamy nad nią pełną kontrolę. Na aukcjach internetowych takie gadżety można kupić już kilka złotych, choć są dostępne karty profesjonalne, które dają znacznie większe możliwości i są droższe.