Tłumiki samochodowe firmy Bosal

https://sklep.regmot.com.pl/produkty/uklad-hamulcowy/klocki-hamulcowe,2,14029 regeneracja zawieszeń bmw poznań

Tłumik to takie urządzenie, którego zadaniem jest tylko częściowe lub w ogóle całkowite wyeliminowanie drgań, hałasu, fal akustycznych lub niektórych częstotliwości w układzie elektronicznym. Tłumik samochodowy stanowi część układu wydechowego i jest z pewnością niezbędny nie tylko do redukowania hałasu, ale również do właściwego przetwarzania spalin, które wydobywają się z silnika oraz do zapewniania optymalnej pracy tegoż silnika. Zazwyczaj w pojazdach stosowane są 2-3 tłumiki wylotowe. Ich liczbę dobiera się biorąc pod uwagę możliwości tłumienia hałasu. Silnik może gromadzić nagar w silniku,  w takim przypadku niezbędny jest zabieg czyszczący np. wodorowanie silnika poznań.

W układzie wydechowym może znajdować się tłumik przedni, środkowy i końcowy. Oprócz tłumików znajdują się tam również: kolektor wylotowy z rurą, katalizator oraz rura wydechowa końcowa. Bardzo ważne, by tłumiki były dobierane indywidualnie do danego modelu samochodu – mamy wtedy pewność, że są wykonane prawidłowo, wedle zaleceń producenta. Układ wydechowy i samochód powinny tworzyć zgrany duet.

Przy wyborze tłumika samochodowego należy zatem wziąć pod uwagę markę auta, typ, pojemność oraz skrzynię biegów, rok produkcji, rodzaj paliwa, numer podwozia, moc silnika i inne parametry. Niekiedy mogą pojawić się problemy z wybraniem właściwego tłumika – ma to miejsce wtedy, gdy producent danego auta stosował rożne układy! W takim przypadku wpływ będzie miał nie tylko rok produkcji, ale nawet miesiąc! Tłumiki samochodowe różnych marek znajdziemy w ofercie firmy Bosal. Znajdują się tam tłumiki przeznaczone do różnego rodzaju modelów samochodów. Jest w czym wybierać.

Oferta części samochodowych Bosal

Firma Bosal to holenderski producent, ale i dystrybutor różnych części samochodowych. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Lummen, w Belgii. Założony w 1923 roku Bosal wręcz specjalizuje się w produkowaniu poszczególnych elementów układu wydechowego! Tłumiki samochodowe i inne części Bosal dystrybuowane są do różnych producentów marek samochodowych, znanych i cenionych na całym świecie. Dostarczone elementy pojazdów wykorzystywane są pod pierwszy montaż, ale firma tworzy je również z przeznaczeniem na rynek części zamiennych.

W ofercie części Bosal znajdziemy nie tylko tłumiki samochodowe, ale również katalizatory, kolektory, haki holownicze, a nawet bagażniki na dach i uchwyty rowerowe. Części do układu wydechowego produkowane są z przeznaczeniem nie tylko dla samochodów osobowych, ale również dpa pojazdów ciężarowych i autobusów.

Tłumiki samochodowe z oferty Bosal

www.eastma.com.pl

Tłumiki samochodowe Bosal to części wysokiej jakości – wyróżniają się wysoką odpornością na rdzewienie, a także długą żywotnością. Tłumiki do samochodów firmy Bosal gwarantują efektywne spalanie paliwa i płynna pracę jednostki napędowej.

Elementy te spełniają zarówno europejskie, jak i światowe normy, będąc przyjazne dla środowiska i naszego zdrowia. W ofercie Bosal znajdziemy tłumiki samochodowe do takich marek jak BMW, Audi, Alfa Romeo, Chevrolet, Citroen, Daweoo, Fiat, Ford, Honda, Jaguar, Jeep, Nissan, Opel i wiele, wiele innych.