Przyciemniane szyby

elit katalog Wtryskiwacze Bosch CR Mazda

Dość ciekawym rozwiązaniem, które pojawiło się w droższych samochodach już wiele lat temu są przyciemniane szyby. Początkowo było to po prostu specjalnie barwione szkło, które chroniło przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym bez ograniczania widoczności. Istnieją również przyciemniane szyby z efektem lustra weneckiego, które nie pozwalają dostrzec, kto siedzi wewnątrz pojazdu i jak wygląda.

Taka opcja jest szczególnie chętnie stosowana w przypadku limuzyn, ale dotyczy ona wyłącznie okien na wysokości pasażerów. Przednia szyba musi zapewniać pełną widoczność i nie odbijać światła. W ostatnich latach dużą popularność zdobywają takie szyby, które reagują na słońce i dopiero wówczas ulegają przyciemnieniu.

https://sklep.skoda.pl/pl/sklep/b/269/superb-ii-fl.html

Wykorzystują one technologię zbliżoną do tej jaka jest stosowana w niektórych modelach okularów. To bardzo użyteczne rozwiązanie w słoneczne dni, kiedy to promienie potrafią znacznie utrudnić kierowcom efektywne kierowanie pojazdem. Oczywiście jest to już dodatkowe wyposażenie, które sprawi, że koszt zakupu auta wzrośnie.