Podgrzewane szyby – idealne zimą

https://sklep.skoda.pl/pl/sklep/b/231/kosmetyki-samochodowe.html https://www.filtry-dpf-fap.pl/czyszczenie-dpf/mycie-fapow

Niskie temperatury za oknem rzadko kiedy wzbudzają czyjś entuzjazm. Nie są one również sprzyjającą okolicznością dla kierowców.

Zazwyczaj mróz oznacza gorszą przyczepność, problemy z kierowaniem, czasami oddziałuje negatywnie także na układ hamulcowy oraz silnik. Znane jest także zjawisko zamarzania oleju napędowego, co także uniemożliwia normalną eksploatację samochodu.

Jest też wymiar bardziej przyziemny zimowej aury, czyli oszronione szyby w pojeździe. Można sobie z nimi poradzić za pomocą skrobaczki, jednakże są także rozwiązania zaawansowane.

Ciekawym elementem dodatkowego wyposażenia aut są podgrzewane szyby. Dzięki tej funkcji po naciśnięciu przycisku szyby zostaną podgrzane i cały szron się rozpuści.

Wyższa temperatura sprawi również, że na powierzchni szyb nie będą osadzać się nowe warstwy lodu. Taki gadżet ma bardzo praktyczny wymiar, ale w niewielu modelach możemy go spotkać.

www.fratiminoricalabria.org

Zwykle dotyczy to naprawdę drogich maszyn segmentu premium, ponieważ jest to opcja przez długi czas typowa dla limuzyn.