Niebezpieczne kleszcze

co się stało z magdą k

Spędzanie czasu na łonie natury może okazać się przyjemne nawet z punktu widzenia zatwardziałych mieszczuchów. Kiedy planujesz wypad poza miasto, powinieneś mieć jednak świadomość, jakie zagrożenia mogą na ciebie czyhać w leśnej zieleni.

Nawet jeśli twój przeciwnik jest maleńki, nie powinieneś go lekceważyć – kleszcze mogą być bardzo niebezpieczne. Te pajęczaki są bardziej przebiegłe, niż z pozoru mogłoby nam się wydawać.

Nie tylko potrafią wyczuć swoją ofiarę z odległości dwudziestu metrów, ale zwykle czają się w pobliżu ścieżek, na łąkach i obrzeżach jezior. Doskonale czują się w wilgotnym środowisku, ale wybierają takie miejsca, w których ma największą szansę na spotkanie z człowiekiem.

Kleszcze mogą żywić się również krwią zwierzęcą, jednak ludzie również są dla nich doskonałymi żywicielami. Ukłucie przez kleszcza jest bezbolesne, jednak bardzo niebezpieczne, gdyż w ten sposób możemy zostać zarażeni boreliozą.

To skomplikowana choroba zakaźna, na którą dotychczas nie wynaleziono szczepionki. Początek schorzenia objawia się tylko wędrującym rumieniem, a czasami przypomina grypę.

Może zostać wyleczone za pomocą antybiotyków. Lepiej jednak przed wycieczką na łono natury zaopatrzyć się w mocny środek ochronny.

Może Ci się również spodoba