Nie każdy napój jest dobry

W czasie lata szczególnie ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Większość z nas nie ma problemów z wypijaniem odpowiedniej ilości płynów, bo upał w naturalny sposób potęguje uczucie pragnienia. Okazuje się jednak, że nie wystarczy po prostu pić dużo.

Warto również zwrócić uwagę na to, co pijemy. Łatwo się domyślić, że najlepiej podczas wakacji sprawdzi się woda niegazowana. W miarę możliwości wybieraj tę naturalną, a nie smakową.

Tylko wtedy nie będzie zawierała dodatku cukru. Jeśli jednak nie możesz się przekonać do picia czystej, źródlanej wody, warto samodzielnie ją „doprawić”, na przykład przez dodanie do napoju plasterków cytryny czy listków świeżej mięty. Doskonałe na upały są również soki owocowe i warzywne.

Najlepiej sprawdzą się te świeżo wyciskane. Jeśli nie masz czasu, by samodzielnie przyrządzać swoje napoje, poszukaj sklepu, który oferuje sprzedaż soków jednodniowych. Nie każdy napój, który reklamowany jest jako orzeźwiający, sprawdzi się w letnie dni.

Zrezygnuj ze słodzonych mrożonych kaw, butelkowanych herbat na zimno i napojów gazowanych. Nie myśl też, że możesz uzupełnić płyny za pomocą piwa – alkohol powoduje odwodnienie organizmu.