www.estomatolog.com.pl

Jeżeli ktoś zdecydowany jest, aby spędzić urlop na najpiękniejszych plażach Europy stanowczo powinien przemyśleć podróż na Korsykę. Ta francuska wyspa to jedno z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc w Europie.

Ludność utrzymuje się głównie z turystyki, choć również z rybołówstwa i uprawy roślin takich jak winorośl. Najbardziej przyciąga klimat temperatura latem utrzymuje się na poziomie 30ºC, a temperatura wody od 25º – 29º.

Do najważniejszych miast znajdujących się na Korsyce należy Bastia, stolica północnej części wyspy. Znajduje się tutaj plac St-Nicolas, który jest ścisłym centrum miasta.

Siedząc w jednej z licznych kawiarni podziwiać można wyjątkowo piękne morze, które rozciąga się na horyzoncie. Korsyka to jedno z niewielu miejsc, które są w całości uzależnione od turystyki.

www.rafaljacniak.pl

Wiąże się to oczywiście z tym, że jest to miejsce wyjątkowo komercyjnie, wyjeżdżając tam warto więc przemyśleć wydatki, gdyż mogą one być wyjątkowo duże. Przebywanie na Korsyce może jednak okazać się strzałem w dziesiątkę dla osób które nie lubią ulicznego zgiełku dużych miast, a urlop chcą spędzić wygrzewając się na pięknej plaży.