Kitesurferzy nad polskim morzem

www.eurohockey.pl

Wakacje nad Morzem Bałtyckim powinni spędzić wczasowicze, którzy chcą wykorzystać wolny czas uprawiajac kitesurfing. Zatoka Pucka, Zatoka Gdańska czy Mierzeja Helska to najlepsze miejsca nad polskim wybrzeżem do uprawiania tego sportu wodnego. To właśnie nad naszym morzem warunki atmosferyczne sprzyjają miłośnikom kitesurfingu.

Trzeba wspomnieć tu o silnym, ale nie porywistym wietrze, w okolicach Helu wieje z prędkością 30 km/h, co cenią sobie nie tylko polscy kitesurferzy. Ponadto wody morza Bałtyk mają niski stopień zasolenia, a głębokość morza miejscami nie przekracza metra. Dla uprawiających ten sport ważne jest też dno, które powinno być piaszczyste, a co najważniejsze czyste, bez skał czy śmieci – o co trudno w przypadku innych mórz na mapie Europy.

Można ubolewać jedynie nad tym, że polscy kitesurferzy pomimo idealnych warunków do trenowania nie będą mogli popisać się swoimi umiejętnościami na letnich igrzykach w Rio de Janeiro, bowiem ten sport został skreślony z listy konkurencji olimpijskich.