Kierowca – największe zagrożenie na drodze

www.elzbietaachinger.pl https://ansebsail.pl/blog/piec-najpiekniejszych-szlakow-zeglarskich-na-mazurach/

Większość z nas uważa się za dobrych kierowców. Kiedy wybierzemy się w dłuższą podróż, mamy okazję zweryfikować swoje umiejętności. Uważaj jednak, żeby mierzyć swoje siły na zamiary.

Zbyt pewny siebie kierowca w połączeniu ze zmęczeniem i upałem może stanowić na drodze nie lada niebezpieczeństwo. Największe zagrożenie na drodze stwarzają kierowcy, którzy uważają, że przepisy ich nie dotyczą. Znacznie przekraczają dozwoloną prędkość, bo wydaje im się, że ich zdolności na to pozwalają.

Często uznają też, że niektóre znaki drogowe nie mają znaczenia. Takie zachowania mogą być niebezpieczne nawet w znanej nam okolicy, a co dopiero na trasach, którymi przejeżdżamy po raz pierwszy w życiu. Ważna w poruszaniu się po drogach jest zasada ograniczonego zaufania.

www.mojeubezpieczenia24.pl

Nawet jeśli jeździsz zgodnie z przepisami, zawsze możesz spotkać na swojej drodze kierowcę, który się nimi zupełnie nie przejmuje. Zawsze więc musisz zakładać, że inni uczestnicy ruchu mogą zachowywać się w nietypowy, całkowicie niespodziewany lub niepoprawny sposób. Podczas wakacyjnych podróży często padamy też ofiarami zmęczenia, spowodowanego długotrwałą jazdą i upałem. W przypadku kolizji musisz się liczyć z tym, że niezbędna okazać się może auto pomoc kielce.

W dłuższych trasach warto robić sobie częste przerwy, które poprawią twoją koncentrację, a przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w wideorejstrator 2 kamery