Jakie zalety ma stosowanie napędu gazowego?

https://euroland.pl/produkty/a01-sublimacja/a01-kubki/010-biale,2,7821 https://workownice.eu/przewijarki-i-nawijarki-materiaC582C3B3w

Stosowanie napędu gazowego w pojazdach niesie za sobą wiele korzyści, przede wszystkim są to korzyści ekologiczne oraz ekonomiczne. Zbiorniki na gaz są o wiele lżejsze niż zbiorniki na typową benzynę.

www.2011youth.com

Silniki działając na napęd gazowy są też bardziej przyjazne dla środowiska i nie emitują tak wielu szkodliwych substancji. Dużą zaletą gazu jest też jego cena, która średnio jest nawet o połowę niższa niż cena benzyny.

Na gazowym napędzie korzystają też silniki samochodowe, które pracują ciszej oraz bardziej wydajniej. Nie psują się też, wbrew często spotykanej opinii, bardziej niż silniki działające na benzynę.

Jako paliwo gaz świetnie sprawdza się jednak nie tylko w transporcie lądowym, ale także i w transporcie morskim. Również w tym przypadku jest bardziej ekonomiczny oraz przyjazny dla środowiska.

Napęd gazowy w transporcie morskim ma też wiele zalet jako paliwo dla maszyn chłodniczych, gdyż jest bardzo łatwy w przechowywaniu oraz w przewożeniu.