Jakich prezentów lepiej unikać?

https://www.kartkiswiateczne.com.pl/

Nietrafione prezenty nie sprawiają radości, ani kupującemu, ani obdarowywanemu. Jak ich uniknąć? Prezentowe faux pas zdarza się w wielu przypadkach. Mamy z nim doczynienia w czasie świąt Bożego Narodzenia, urodzin lub jubileuszy. Najczęściej nieudany prezent trafia na dno szafy, a w najgorszym przypadku na śmietnik. Jaki powinien być odpowiedni prezent nie tylko dla naszych bliskich, ale także dla osób z jakimi nie łączy nas zbyt wiele? Katalog zdecydowanie nietrafionych upominków znajdziesz w niniejszym artykule.

Zakazana lista prezentów

Jeżeli masz zadanie stworzyć podarunek dla kobiety pamiętaj, że wszystkie praktyczne przedmioty pomagające gospodynią domowym w utrzymaniu porządku to bardzo zły pomysł. Otrzymanie:

  • miotły,
  • deski do prasowania
  •  zestawu garnków

– może zostać odebrane jako obraza.

Kobiety wolą wyjątkowe prezenty, które są wybrane pod ich indywidualne preferencje. Nie inwestuj pieniędzy w najnowsze sprzęty kuchenne, ponieważ dzięki temu możesz zranić kobiecą dumę. Nie każda dama chcę być kojarzona z pracami domowymi. Zapytaj lepiej o jej ulubione perfumy i kup tylko takie. Ponieważ nietrafiony zapach będzie Twoim bezsensownym wydatkiem. Natomiast, gdy nie masz takiej możliwości ogranicz się do kupna kwiatów i słodyczy. Mały albo duży bukiet, pojedyncza róża, a nawet doniczka nie uderzą w niczyje uczucia.

Poza tym ciężko jest znaleźć osobę, która nie lubi czekoladek. Natomiast, kiedy prezent ma otrzymać mężczyzna skreśl z listy pomysłów skarpety, krawat lub domowe papcie. To bardzo mało kreatywne rozwiązanie. Może zostać odebrane jako brak chęci do przygotowania prezentu. Skarpetki może dać babcia wnuczkowi albo mama synowi, ale z całą pewnością nie kobieta swojemu partnerowi. Jest to wyjątkowo niezręczny dar. Krawaty, znalazły się na zakazanej liście ze względu na to, iż mogą nie przypaść danej osobie do gustu.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest podarowanie karty upominkowej, która pozwala na samodzielny zakup poszczególnych elementów garderoby. Sprawiamy radość i oszczędzamy czas obdarowanego, bowiem nie będzie zmuszony zwracać żadnego towaru do sklepu. Kiedy szykujesz podarunek dla osób, jakie nie są Tobie w żaden sposób bliskie miej się na baczności. Dobrym przykładem są upominki dla nauczycieli na koniec roku lub prezenty dla promotorów na studiach. Nie warto kupować biżuterii, eleganckiej porcelany itp. Tu rozwiązaniem są po prostu kwiaty, nikogo nie wprawiają w zakłopotanie. Wymyślenie i znalezienie idealnego prezentu wymaga czasu i sprytu. Warto podkreślić, że w przypadku świąt Bożego Narodzenia odpowiednia choinka potrafi złagodzić niesmak po nietrafionym prezencie, dlatego szukajmy najlepszego okazu – pomoże nam w tym producent choinek.

Musisz poznać indywidualne preferencje danej osoby, w przeciwnym wypadku ogranicz się do klasycznych drobiazgów w postaci alkoholu, słodyczy lub wspomnianych kwiatów. Najważniejsze jest nie tylko trafienie w gusta obdarowywanej persony, lecz także sam element zaskoczenia. Najlepsze prezenty są po prostu niespodziankami! Ważny jest również charakter upominku, spróbuj odpowiednio go dopasować. Czasem wystarczy przyjrzeć się codziennemu funkcjonowaniu wybranej osoby by znaleźć odpowiedz na pytanie, czego najbardziej potrzebuje. Znając listę absolutnie zakazanych podarunków możesz wybrać się na zakupy. Teraz unikniesz niepotrzebnych błędów i zakłopotania. Pamiętaj także o cenie, zbyt drogi upominek nie jest wskazany.

Jeżeli chcesz kupić sprawdzony prezent na święta, Dzień Dziecka i nie tylko, sprawdź https://swiatmikolaja.pl/gotowe-paczki-na-dzien-dziecka/