Internet mobilny w domu

Platforma X jako narzędzie do budowania marki narzędzie do głosowania online

Mamy XXI wiek i sposobów na to, by mieć pod ręką internet jest całkiem sporo. Jeden z ciekawszych modeli dostępu do sieci to wykorzystanie technologii mobilnych.

Operatorzy sieci komórkowych proponują swoim klientom bezprzewodowy dostęp do internetu wszędzie tam, gdzie jest aktywny zasięg BTS-ów. Dzięki temu możemy podróżować po całym kraju i pozostawać online.

Nikt rzecz jasna nie zmusza nas do ciągłego ruchu – mobilny net może działać także w domu. Jedyne, co trzeba posiadać to specjalny modem podłączany do portu USB laptopa lub komputera stacjonarnego.

Umożliwia on nawiązywanie połączeń z siecią 3G lub super szybkim internetem LTE (wszystko zależy od tego, jaki pakiet usług wykupiliśmy u naszego operatora). Pod względem technicznym wygląda to tak, że w modemie instalujemy kartę SIM dostarczoną przez providera, która po odpowiednim skonfigurowaniu zaczyna łączyć się z internetem.

power bi licencja

Możemy z niego korzystać tak długo, aż nie wyczerpiemy miesięcznego transferu. W charakterze routera dla mobilnego internetu sprawdzą się także smartfony z funkcją WiFi hotspot (lub tethering).