Darmowy internet? To możliwe!

szlachetne-zdrowie.pl opieka informatyczna

W poprzednim wpisie zajęliśmy się komercyjnymi, a więc płatnymi usługami dającymi nam dostęp do mobilnego internetu. To propozycje dla wymagających, ale są też inne możliwości, by korzystać z sieci WWW – bez ograniczeń i całkowicie za darmo! Pozwala na to sieć aero2, która będzie działać na pewno do grudnia 2016 roku.

Wystarczy wypełnić formularz, wpłacić depozyt i pocztą przyjdzie do nas karta SIM, która pozwoli nawiązywać połączenia internetowe w sieci 3G. W konfiguracji może nam pomóc pogotowie komputerowe.

Trzeba będzie zaopatrzyć się w specjalny modem, który obsługuje 3G na częstotliwości 900 MHz. Działa analogicznie jak w sytuacji opisanej powyżej – podłączamy go do wolnego portu USB, wcześniej umieszczamy otrzymaną kartę SIM od aero2, ustanawiamy nowy punkt dostępu i gotowe.

Bezpłatny internet o prędkości do 512 kb/s można również uruchomić w telefonach komórkowych obsługujących technologię 3G i pracujących w paśmie 900 MHz. To idealna propozycja dla oszczędnych i mniej wymagających użytkowników.

Prawo do swojej karty aero2 ma każdy pełnoletni obywatel RP.