Czy energia słoneczna jest rzeczywiście darmowa?

https://apos.com.pl/ białe kubki do sublimacji

Wykorzystanie energii słonecznej do produkcji prądu jest coraz popularniejsze i stosowane na szeroką skalę już nie tylko w przedsiębiorstwach, ale także w małych gospodarstwach domowych. Chociaż sam proces produkcji prądu jest bezpłatny, to jednak koszty zakupu potrzebnych do tego urządzeń są już wysokie.

Ile zatem kosztuje darmowa energia słoneczna? Baterie słoneczne stają się coraz popularniejsze i łatwiej dostępne, dlatego też ich ceny regularnie spadają. Niewielką baterię słoneczną przeznaczoną jedynie do własnego użytku można już kupić za kilka tysięcy złotych.

Wiele państw oferuje też kredyty i dotacje na zakup takich właśnie urządzeń. Także w Polsce stoją już domu z własnymi małymi elektrowniami na dachach.

Na naszym rynku jest na razie jednak tylko kilka firm, które produkują baterie słoneczne, a mała konkurencyjność sprzyja wysokim cenom. Firmy te zapewniają pełną obsługę: od projektowania do montażu baterii słonecznej.

Zakup oraz zamontowanie baterii słonecznej, która dostarczałaby prąd do domu jednorodzinnego do koszt około 10-15 tysięcy złotych.