Nowy komputer – pierwsze uruchomienie

power bi licencja YouTube Director for Business App

Oto jest – nowy, wyczekiwany pecet, który zastąpi tego starego i wysłużonego. Przeciętny użytkownik komputerów nabywa nowy raz na kilka lat. Zwykle staramy się być oszczędni i kupujemy sprzęt dopiero wówczas, gdy faktycznie się zepsuje, a koszty naprawy przewyższają kwotę jaką musielibyśmy wydać na nowy model.

Zdecydowanie najwięcej sprzedaje się laptopów. Konsumenci wybierają je, ponieważ są lekkie, łatwe do przenoszenia, zajmują niewiele miejsca i pozwalają ograniczyć dżunglę kabli. Ten gąszcz jest typowy dla stacjonarnych pecetów, a laptop jest rozwiązaniem problemu.

Bez względu na typ komputera, bardzo ważne jest jego pierwsze uruchomienie. Najwygodniej będzie nam kupić model z preinstalowanym systemem operacyjnym. Jeśli to Windows, urządzenie będzie droższe z racji kosztów licencji.

System jest zapisany na specjalnej partycji dysku twardego i zacznie się instalować po włączeniu komputera. Zwykle instalacja systemu trwa około 30 minut. Po jej zakończeniu mamy „czysty” system gotowy do użytkowania i dalszej konfiguracji.