Czy apteczka w samochodzie jest konieczna?

biletybilety.pl

Niezwykle często wśród kierowców toczą się spory o to, czy samochód powinien być wyposażony w apteczkę. Wbrew dość powszechnym poglądom, zgodnie z polskimi przepisami nie jest to konieczne. Nie oznacza to jednak, że wożenie ze sobą niektórych środków medycznych jest złym pomysłem.

Jeśli już zdecydujesz się na skompletowanie apteczki, warto wiedzieć, co powinno się w niej znaleźć, by w znaczący sposób podnieść bezpieczeństwo twoje oraz współpasażerów. Przede wszystkim powinniśmy w niej umieścić ustnik umożliwiający przeprowadzenie sztucznego oddychania, a także opaski uciskowe i bandaże. Niezbędny w razie wypadku może okazać się koc termoizolacyjny.

www.punktur.pl

Ponadto zaleca się umieszczenie w apteczce trójkątnej chusty i rękawiczek ochronnych. W przypadku niewielkich obrażeń, niekoniecznie spowodowanych wypadkiem drogowym, doskonale sprawdzą się plastry i środek dezynfekujący. Pamiętaj, żeby nie przewozić w samochodowej apteczce żadnych tabletek.

Takie farmaceutyki są rzadko zużywane, więc często mija termin ich przydatności do spożycia. Przeterminowane leki mogą być niesamowicie szkodliwe dla organizmu, a w stresie możemy zapomnieć o sprawdzeniu ich daty ważności.